OblastiKvalifikované prostředky pro vytváření elektronických podpisů

Certifikace prostředků

Na této webové stránce budeme zveřejňovat aktuální informace týkající se končící certifikace kvalifikovaných prostředků.

USB token TokenME, čipová karta Crypto Java Card

TokenME nebo čipová karta Crypto Java Card jsou schválené jako kvalifikovaný prostředek pro vytváření elektronických podpisů v souladu s nařízením eIDAS a slouží k vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů. Nová verze TokenME EVO 2 (s čipem J-SIGN v1.8.9, ID-ONE CNS v2) přináší možnost vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí v souladu s nařízením eIDAS.

ProID+Q

Certifikovaný prostředek v souladu s eIDAS pro kvalifikovaný elektronický podpis a kvalifikovanou pečeť
Bezpečný HW prostředek (čip) umožňuje nezcizitelně ukládat certifikáty pro elektronický podpis i certifikáty třetích stran (např. doménové) a provádět výpočty privátních klíčů v čipu karty. Čip ProID+Q pdoporuje širokou škálu kryptografických standardů pro snadnou implementaci do existujícího prostředí. K ProID+Q je dodáván zdarma obslužný software, intuitivní aplikace pro správu objektů na kartě s podporou automatizované obnovy certifikátů.

ProID QSeal - serverové pečetění

ProID QSeal je nové serverové řešení pro automatické elektronické pečetění založené na kvalifikovaném certifikátu s podporou QSCD čipové karty (tokenu).

eToken 5110 CC

Robustní USB token pro kvalifikovaný podpis a kvalifikovanou pečeť (eToken 5110 CC 940) (splňuje požadavky eIDAS) Nástupce nejrozšířenějšího tokenu v ČR, modelu SafeNet iKey 4000 (používaný v projektech Czech POINT, Datové schránky apod.) Celková paměť 80kB, podporu mnoha šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru. Primárně určen pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného podpisu. Sesterský model k čipové kartě IDPrime MD 840.

IDPrime

Osvědčená autentizační čipová karta, která splňuje požadavky nařízení eIDAS č.910/2014 na kvalifikovaný prostředek pro vytváření elektronického podpisu a kvalifikovanou pečeť (MD 940) (QSCD). IDPrime MD 840 je špičkově zabezpečená karta splňující nejvyšší bezpečnostní nároky. Primárně je určena pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného podpisu. Z funkčního hlediska se jedná o sesterský model k tokenu Gemalto SafeNet eToken 5110 CC. Podpora mnoha šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru.


© 2010 Česká pošta | Důvěryhodný seznam EU | Mapa Stránek | Prohlášení o přístupnosti | Zákaznická podpora  | RSS