OblastiCeník služeb

Ceník vydávaných certifikátů

Poplatek je účtován za vydání každého certifikátu. Právnické osoby (instituce, firmy, organizace) obdrží od České pošty fakturu pro bezhotovostní formu úhrady poplatku. Nepodnikající fyzická osoba za vydaný certifikát platí v hotovosti.
Platnost vydaného certifikátu je 365 dní (1 rok), po uplynutí platnosti certifikátu nedochází k automatické obnově. Certifikační autorita PostSignum nabízí možnost vydání následného certifikátu, který je opět zpoplatněn.Platnost následného certifikátu je prodloužena o 20 dní na 385 dní, po uplynutí platnosti certifikátu nedochází k automatické obnově. Za zneplatnění certifikátu (ukončení platnosti certifikátu) není účtován žádný poplatek.

Mobilní registrační autorita

Co je to mobilní registrační autorita (MRA)?
  • Jedná se o mobilní pracoviště České pošty (kontaktní místo), které vydává certifikáty v místě sídla vaší organizace nebo v místě vašeho bydliště.
  • Pracoviště MRA není v současnosti schopno uzavírat se zákazníky smlouvy a zavádět je do systému PostSignum QCA.

Média

Pro bezpečnější uložení vašeho vydaného certifátu lze využít USB token nebo čipovou kartu. V ceníku je uvedena nabídka produktů k vyššímu zabezpečení certifikátů.

Časová razítka

S pomocí časových razítek lze u elektronických transakcí, formulářů, archivovaných dat, elektronických podpisů apod. prokázat jejich existenci v určitém čase. Časové razítko potvrzuje, že označená data existovala před uvedeným časovým okamžikem.

Všeobecné obchodní podmínky certifikačních služeb


© 2010 Česká pošta | Důvěryhodný seznam EU | Mapa Stránek | Call centrum | Zákaznická podpora  |   

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím. Více informací